• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
  • رفع دغدغه همکاران، اولین هدف ایجاد شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان (تاسا) است

   مصطفی یزدانجو عضو هیئت مدیره شرکت تاسا؛

   رفع دغدغه همکاران، اولین هدف ایجاد شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان (تاسا) است

   رفع دغدغه همکاران، اولین هدف ایجاد شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان (تاسا) است

   با مصطفی یزدانجو عضو هیئت مدیره شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان و مدیر امور شعب استانهای بانک ایران زمین، در خصوص تاسیس شرکت تاسا و دغدغه‌های شکل گیری این شرکت به گفت و گو نشستیم و سعی کردیم آنچه در این روزها به عنوان سوال توسط همکاران در خصوص تاسیس این شرکت، نحوه تخصیص سهام و مباحث دیگر مطرح بوده را در این مصاحبه از وی بپرسیم.
   نگاه شما به ایجاد شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان چگونه است؟ در حقیقت عامل ایجاد این شرکت چه بوده است؟در اکثر نهادها و شرکتهای موفق، تامین آتیه کارکنان از طرق دیگر به جز شیوه های مرسوم نظیر پرداخت حقوق و مزایا و ...... از دغدغه های مدیران ارشد بوده و بانک ایران زمین نیز از این قاعده مستثنی نیست.
   مدیر عامل و هیات مدیره محترم همواره بصورت عملی به دنبال اجرایی کردن هدف فوق بوده اند. اقداماتی نظیر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت تسهیلات ضروری و مسکن کارکنان، در واقع ایجاد و راه اندازی شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان نقطه عطفی در این حرکت بوده و تکمیل کننده زنجیره نگاه حمایتی بانک از سرمایه های گرانقدر خویش است.
   آیا برای ایجاد این شرکت از تجربیات بانکهای دیگر یا سازمانهای بزرگ نیز استفاده شده است؟
   بله – قبل از تاسیس شرکت، مطالعات دقیق و هدفمندی از تجربه شرکت های مشابه در بانکهای دولتی و خصوصی صورت گرفته و نقاط ضعف و قوت آنها در کارگروه های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً در اساسنامه شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان لحاظ گردید.
   شایان ذکر است که در این مسیر از تجربیات و رهنمودهای مدیر عامل، قائم مقام و اعضاء هیات مدیره محترم بانک نیز بهرهمند گردیدیم.
   یکی از دغدغه‌های همکاران نحوه اداره این شرکت است، در خصوص چگونگی آن توضیح دهید؟
   تاسا بعنوان یک شخصیت مستقل حقوقی، با تکیه بر ظرفیت بالای سهامداران ( همکاران بانک ) و با استفاده از بسترهای موجود ناشی از ماهیت بانک، اقدام به فعالیتهایی نظیر سرمایه گذاری، عقد قرارداد با شرکتها و نهادها، خرید و فروش سهام و ....کرده و منافع حاصله از این قبیل امور بین سهامداران در مقاطع مشخص توزیع خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که اولیاء محترم بانک با انتقال قراردادهای برون سپاری بانک به تاسا بستر بسیار مناسبی جهت فعالیت و سود آوری آن مهیا نموده اند.
   شفاف سازی فعالیتهای مالی شرکت و انعکاس آن به سهامداران گرامی از طریق پورتال شرکت به آدرس: iztasa.ir میسر بوده و اعضاء با مراجعه به تارنمای مذکور از آخرین وضعیت سهام و ارزش به روز آن مطلع خواهند شد.
   بحث سهامداری آیا بصورت اجباری مطرح است یا به بصورت اختیاری؟
   با توجه به استقبال بی نظیری که در چند روز گذشته از جانب همکاران صورت گرفته، بعید می دانم همکار محترمی تمایل به سهامداری در شرکت نداشته باشد. البته در مواردی ابهامات و سوالاتی مطرح می شود که باید پاسخ داده شود.
   ذکر این نکته هم ضروریست که امتیازاتی که بانک برای سهامداران قائل شده نظیر 15 روز حقوق، وام بابت 30 روز حقوق و پرداخت 3 درصد ماهیانه برای مقطع فعلی است.
   لطفا در خصوص بحث تعهد نامه‌های همکاران و اینکه چرا باید تعهد بدهند هم توضیح دهید؟
   همانطور که قبلاً عرض کردم پس از مطالعه و بررسی وضعیت شرکتهای مشابه در کارگروه تخصصی فرم های مذکور نظیر وکالت نامه یا اقرارنامه تهیه و تدوین شده است. در حقیقت در یک طرف وکالت نامه سهامداران محترم و در طرف دیگر شرکتهایی که سهامدار 100 درصدی آن، بانک ایران زمین می باشد، قرار دارد و سرعت در انجام امور اداری یکی از اهداف تنظیم وکالت نامه و اقرار نامه است.
   آیا بحث ارائه تسهیلات به همکاران در طول خدمت هم در این شرکت مطرح است؟
   بطور مستقیم خیر ولی پرداخت آن به واسطه گردش مالی شرکت از جانب بانک در قالب تسهیلات خاص امکان پذیر است. البته فلسفه وجودی شرکت بر انتفاع سهامداران بواسطه فعالیتهای اقتصادی استوار بوده و امیدواریم سودآوری منتج از عملکرد به نحوی باشد که سهامداران نیازی به اخذ تسهیلات نداشته باشند. انشاءا...
   به عنوان آخرین سوال آینده این شرکت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
   تامین مالی همکاران خدوم و تلاشگر بانک، همواره یکی از دغدغه های اصلی اولیاء بانک بوده و هست، ترکیب نیروهای بیمه ای بانک به گونه ای است که تا 10 سال آینده اولین نسل همکاران به افتخار بازنشستگی نائل خواهند شد که این امرضرورت تشکیل و راه اندازی تاسا را هویدا می کند.
   بسترهای مناسب کاری با در اختیار داشتن ابزارهای موثر و از همه مهمتر نگاه حمایتی اولیاء بانک قاعدتاً چشم انداز روشنی را برای ما ترسیم خواهد نمود تا سهامداران با طیب خاطر از تامین مالی در زمان خدمت و مقطع بازنشستگی، نسبت به آینده ای روشن امیدوار باشند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: