• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
  • گفت و گو با مدیرعامل شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان

   گفت و گو با مدیرعامل شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان

   گفت و گو با مدیرعامل شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان

   در روزهای اخیر خبری با عنوان "آغاز فعالیت شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان" بر روی کانال‌های بانک قرار گرفت، که از تاسیس شرکتی به منظور تامین آتیه همکاران گروه مالی ایران زمین خبر می داد. یکی از اهداف تشکیل شرکت‌های تامین آتیه در سازمان‌های مختلف فراهم کردن خدمات مناسب برای کارکنان در حین خدمت و در نهایت در زمان بازنشستگی آنها است.   به گزارش روابط عمومی: شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان نیز با تفکر و چشم انداز کسب درآمد، از طریق تجمیع سرمایه‌های کوچک همکاران و ایجاد ظرفیت بالا از اندوخته‌های آنها جهت سرمایه‌گذاری در فعالیت های اقتصادی سودآور،کار خود را آغاز کرده است. در این میان مساعدت‌های صورت گرفته از سوی مدیرعامل و هیات مدیره بانک موجبات تسریع در امر تشکیل و ثبت این شرکت را فراهم کرده است.
   تامین آتیه، آینده فرزندان، حفظ قدرت خرید آتی، حمایت های دوران بازنشستگی از جمله اهدافی است که در برای تشکیل این شرکت عنوان شده است.
   صد در صد سهام شرکت تامین آتیه سرزمین ایرانیان متعلق به همکاران در گروه مالی بانک ایران زمین است. که توسط 3 شرکت صد در صدی بانک تاسیس گردیده است.
   بر اساس آئین نامه سهامداران شرکت، تمامی همکاران گروه مالی ایران زمین که دارای قرارداد استخدامی تمام وقت باشند که بطور رسمی توسط بانک اعلام خواهد شد.
   از اینرو مشمولین در اولین پذیره نویسی معادل 45روز از حقوق پایه، سهام دار این شرکت خواهند شد. که معادل 15روز حقوق پاداش بانک به کارکنان است و 30 روز به صورت تسهیلات 36 ماهه با نرخ 4% از حقوق آنها بصورت ماهانه کسر خواهد شد.
   به همین منظور پای صحبتهای داود فصیحی مدیر عامل این شرکت نشستیم تا از چند و چون فعالیت این شرکت و اهداف و چشم انداز آن و نحوه مشارکت همکاران اطلاع کسب کنیم.
   به عنوان اولین سوال از فصیحی پرسیدم که چرا این مسئولیت را پذیرفته است؟
   ضمن تقدیر و تشکر از اعتماد و مساعدت مدیران عالی بانک در فراهم کردن بستر ثبت شرکت تأمین آتیه سرزمین ایرانیان و با توجه به لزوم تمهیدات و کسب در آمد همراه با ارزش افزوده در حین فعالیت و دوران بازنشستگی که از آرزوهای اینجانب و همکارانم بود، بنده با افتخار مسئولیت ثبت و راه‌اندازی شرکت مزبور را پذیرفتم و امیدوارم با همیاری و همدلی همکاران با تجمیع سرمایه‌های کوچک بتوانیم آینده بسیار مطلوبی را که از اهداف تأسیس شرکت است، ترسیم کنیم.
   با توجه به اینکه حدود 6 سال از تاسیس بانک می گذرد، دلیل تاسیس این شرکت در این زمان چه بوده؟
   به نظر بنده بانک به بلوغ کامل رسیده و وقت آن رسیده که سرمایه‌ انسانی که با ارزش‌ترین سرمایه بانک است، بهره کافی و اطمینان از آینده کاری خودشان داشته باشند.
   عضویت در این شرکت دارای چه شرایطی است ؟
   طبق آئین نامه که به تصویب اعضاء محترم هیات مدیره رسیده، کلیه کارکنان گروه مالی بانک ایران زمین که قرارداد تمام وقت با گروه مالی را دارند، می‌تواند از مزیتهای این شرکت استفاده کنند.
   چه اتفاقی برای سهام همکاران در زمان خروج از گروه مالی یا بازنشستگی می افتد؟
   طبق توافقاتی که با بانک معظم ایران زمین صورت گرفته هرگونه نقل و انتقال سهام توسط شرکت مهر گستران تجارت سهند که از شرکتهای صد در صدی بانک است، انجام خواهد شد.
   این شرکت عهده‌دار این مسئولیت است که کلیه آورده‌های سهامداران به همراه سود NAV که هر سه ماه یکبار توسط نمایندگان محترم بانک و شرکت تعیین و در تارنمای شرکت قسمت امور سهامداران اعلام کند، که در زمان خروج سهامدار طبق آئین نامه تدوین شده به ایشان پرداخت می شود.
   چشم انداز این شرکت چه خواهد بود؟
   آنچه مسلم است بزرگترین چشم انداز این شرکت تامین اندوخته‌ای در شأن همکاران معظم گروه مالی بانک ایران زمین است. امیدوارم بتوانیم با ایجاد یک پشتوانه مناسب، دغدغه آینده و دوران بازنشستگی را برای همکاران کم رنگ کنیم.
   البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که تلاش می‌شود این شرکت از طریق مشارکت در فعالیتهای سودآور در طول خدمت نیز بتواند خدمات شایسته‌ای به همکاران ارائه دهد.
   زمان آغاز فعالیت شرکت از چه زمانی خواهد بود؟
   امیدوارم بزودی با همکاری که با مدیران امور سازمان و توسعه سیستم‌ها ، حقوقی و امور شعب شکل گرفته امور اخذ وکالت نامه‌ها و اقرارنامه‌ها و تکمیل فرم‌ها به پایان برسد و در پایان بهمن سال جاری کلیه همکاران که قرارداد تمام وقت با گروه مالی بانک ایران زمین دارند، سهامدار شرکت باشند.
   آیا در آینده امکان خرید سهام بیشتر توسط همکاران وجود خواهد داشت؟
   با عنایت به لطف مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره محترم بانک همکاران معادل 45 روز حقوق پایه که 15 روز بصورت پاداش و 30 روز به صورت تسهیلات به نرخ 4% و اقساط 36 ماهه و همچنین پاداش همه ماهه 3% از طرف بانک و 3% از حقوق پرسنل می‌تواند سهامدار اولیه باشند و امکان خرید و فروش سهام وجود ندارد.
   آیا سود شرکت در آینده بین همکاران تقسیم می شود و یا به سرمایه شرکت اضافه خواهد شد؟
   با توجه به چشم انداز اولیه در افزایش سرمایه شرکت و سود‌آوری مطلوب مورد انتظار در هر صورت سود بین همکاران و در مقاطع افزایش سرمایه به سهام کارکنان اضافه خواهد شد، ولیکن محاسبه NAV در فعالیت و سرمایه گذاری‌ها هر سه ماه یکبار با حضور نمایندگان بانک و شرکت انجام و اعلام خواهد شد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر: